Лис 08

Надзвичайна ситуація на річці Вишниця

В четвер 02 листопада 2017 року в Дрогобицькому районі виникла надзвичайна ситуація. Річка Вишниця, яка протікає по території Модрицької сільської ради і є притокою річки Тисмениця промила дно свого русла і пішла в карстові порожнини. Місце розмиву розміром 2х3 м та глибиною 3 м утворилось на віддалі 2,5 км від автодороги Дрогобич-Трускавець та на відстані 3 км від місця впадіння р. Вишниця в р. Тисмениця.

Про надзвичайну ситуацію негайно були повідомлені всі відповідні служби району і близько 1500 представники Дрогобицької РДА, Дрогобицького УВГ, Дрогобицького РВ ГУ ДСНС та Модрицької сільської ради провели на місці події оцінку ситуації, що склалась.

В той же день відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням голови Львівської облдержадміністрації Синютки О. М.

За результатами цього засідання було прийнято рішення на місці утворення провалля встановити акведук з труб для транспортування вод р. Вишниця через місце розмиву з метою недопущення річкових вод до новоутвореного карсту № 28 на шахтному полі рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Спеціалістами Дрогобицького УВГ було проведено вишукувальні роботи на місці виникнення надзвичайної ситуації та виготовлено проектно-кошторисну документацію по ліквідації її наслідків.

Працівниками Дрогобицького управлінням водного господарства невідкладно були проведені роботи по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а саме: влаштовано акведук з пластмасових труб діаметром 1000 мм загальною довжиною 18 м. Дана споруда проводить течію річки над місцем провалу і унеможливлює подальше попадання води в провалля. Враховуючи можливість подальшого просідання грунту, під’їзд техніки до місця робіт неможливий і всі роботи по влаштування акведуку проводились вручну. Роботи виконували 18 оглядачів ГТС з Грушівської та Підбузької експлуатаційних дільниць управління за сприяння працівників служби ДСНС. Загальне керівництво здійснювалось головою Дрогобицької РДА Шутко В.А., начальником Львівського облводресурсів Цюрою О.А. та начальником Дрогобицького УВГ Демчиком Г.Г.

Укріплення відкосів місця розмиву та засипка труб водонепроникним грунтом  продовжуються.

Виконання робіт по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації перебуває на контролі в голови Дрогобицької райдержадміністрації Шутка В. А.

Залишити відповідь

Your email address will not be published.

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.