Return to Головна сторінка

27.01.2016 року у Дрогобицькі районній державній адміністрації відбулася нарада за участю: голови державної адміністрації Лісогора Е.М, голови районної ради Сікори М.М та всіх голів сільських та селищних рад

27.01.2016 року у Дрогобицькі районній державній адміністрації відбулася нарада за участю: голови державної адміністрації Лісогора Е.М, голови районної ради Сікори М.М та всіх голів сільських та селищних рад. На нараді виступав начальник Дрогобицького управління водного господарства Демчук Георгій Георгійович,  де були  роз’яснено порядок постановки на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд . Порядок прийняття на баланс гідротехнічних споруд розроблено на підставі постанови міністерства України № 13 від 17.12.2012 року, а також відповідно до доручення голови обласної держадміністрації Сенютки О.М від 14.09.2015 року.

Порядок постановки на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд був доведений усно, а також у письмовій формі і розданий для голів сільських та селищних рад.Наголошено на обов’язкове виконання доручення.

У другому питанні говорилось про занепокоєння станом внутрішньогосподарської меліоративної мережі, яка перебуває на балансі сільських та селищних рад.  Значні площі осушених земель не використовується у сільськогосподарському виробництві, забур’янюються та заростають чагарником. Експлуатаційні заходи на зазначених землях не виконуються на протязі багатьох років, з часу занепаду сільськогосподарських підприємств, на балансі яких вони знаходилися. Поступово заростають та замулюються осушувальні канали та руйнються гідротехнічні споруди. У нас, як у спеціалістів, виникає питання: ” Як можна при незадовільному стані внутрішньогосподарських каналів проводити комплекс польових робіт на меліорованих землях???”.

Нами регулярно проводиться робота щодо зазначених проблем з землевласниками та землекористувачами меліорованих земель. Сільським, селищним головам, керівникам таких агроформувань , як ТзОВ ” Захід-Агро МХП”, СГ ТзОВ “Барком”, ТзОВ “Галичина-Захід”, СГ ТзОВ Агро “ЛВ Лімітед”, СГ ТзОВ “Літинське”, ТзОВ “Ролів”, СГ ТзОВ “Перше Травня” (площа обслуговування становить понад 16,8 тис.га) щорічно скеровуються листи з пропозиціями з відповідальністю підійти до проблеми утримання внутрішньогосподарської меліоративної мережі. Також така інформація по суті надавалась РДА та районній раді. Однак, з мотивів недостатнього фінансового забезпечення, будь які дії з їх реалізації останні роки не проводились.

Подальше ігнорування ситуації, що склалась з внутрішньогосподарською меліоративною мережею, може призвести незворотних наслідків і втратою осушених сільськогосподарських угідь внаслідок їх вторинного заболочення, що завдасть значних збитків сільськогосподарському виробництву району.

На наш погляд, з метою вирішення зазначеної проблеми, необхідно:

– скерувати на зазначені цілі кошти, що надходять до місцевих бюджетів у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, залучати кошти сільськогосподарських підприємств та інші кошти, не заборонені чинним законодавством;

– в договорах оренди на землю передбачати умови щодо фінансування експлуатаційних заходів на внутрішньогосподарській мережі за рахунок коштів орендарів;

– організувати в районі за участі землевласників, землекористувачів та УВГ проведення наради з зазначених проблем.

      У третьому питанні головам сільських та селищних рад було роз’яснено порядок проведення руслоочисних, русло регулярних та дно поглиблених робіт на річках району відповідно до рішення обласної ради №1427 від 15.09.2015 року, де можлива реалізація піщано – гравійної  суміші в межах населених пунктів ,  замовниками даних робіт є сільські, селищні та міські ради за межами населених пунктів районної держадміністрації.

У четвертому питанні йшла мова про те, що за  ініціативи та сприяння Дрогобицького управління водного господарства було підготовлено та направлено пакет документів на виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для виконання природоохоронних заходів по наступних сільських радах Дрогобицького району:

– Урізька с/р ( с. Підмонастирок) – р. Бистриця;

– Болехівська с/р – р. Солуниця;

– Старокропивницька с/р – р.Кропив’янка;

– Смільнянська с/р – р.Бистриця;

– Підбузька с/р – р.Сторонявка;

– Солонська с/р (с.Далява) – р. Ріпчаник;

– Залокотська с/р – р. Бистриця.

– Ясиниця Сільна.

Розпорядниками коштів будуть являтися сільські ради, роботи на даних суб’єктах будуть виконані Дрогобицьким управлінням водного господарства.