Головна сторінка

Дрогобицьке УВГ постійно надає допомогу сільським та селищним радам в питанні постановки на баланс безгосподарських ГТС на ставках.

   Управління направило листи в Дрогобицьку, Стрийську, Сколівську адміністрації та в 49 с/р Дрогобицького, Стрийського та Сколівського районів на території яких є такі ГТС. З листами було направлено алгоритм постановки на баланс безгосподарських ГТС.

Дрогобицький район – 25 с/р ; Стрийський район – 19 с/р; Сколівський район – 5 с/р, Станом на 11.08.2016 р.

IMG

 19.07.2016 року відбулася комісійна виїзна нарада у село Великі Дідушичі Стрийського району під головуванням голови ЛОДА Синютки О.М. щодо вирішення проблемних питань шкідливої дії вод рр. Сукіль та Свіча на території вищевказаної сільської ради та проведенню необхідних робіт по будівництву захисних дамб та руслорегулюючих споруд. У роботі комісії також взяли участь голова Стрийської РДА Зубрицький В.Б., в.о начальника Львівського облводресурсів Ковтун А.В., начальник Дрогобицького УВГ Демчук Г.Г., заступник начальника Тітов П.І., провідний інженер технічного відділу облводресурсів Сільванчук М.Є., начальник Стрийської експлуатаційної дільниці Николишин М.В. Також інформуємо що захист села Великі Дідушичі передбачено ” Регіональною програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро у Львівській області на період до 2021 року”.

 

 

 

 

Стрийська РДА звернулася за роз’ясненням до Дрогобицького УВГ по питанню щодо встановлення суб’єкта господарювання, який проводить роботи в районі с.с.Піщани-Ходловичі Стрийського р-ну. Працівниками управління надана наступна інформація:

Робочий проект “Відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму р.Стрий від наслідків шкідливої дії води в районі сіл Піщани, Ходовичі Стрийського району Львівської області” виконаний  проектною групою Львівського облводресурсів в 2014 році згідно листа-замовлення та завдання на проектування, виданого Ходовицькою сільською радою Стрийського району Львівської області.

Проект отримав позитивний висновок Державної експертизи і отримав в Державній Архітектурно-Будівельній Інспекції дозвіл на початок виконання робіт.

Мета проекту — Захист від водної ерозії водами р.Стрий сільськогосподарських угідь та забудови на території Ходовицької сільської ради Стрийського району Львівської області.

Ділянка проектування захисних споруд розташована в заплаві р. Стрий на території Ходовицької сільської ради Стрийського району Львівської області.

Сучасні фізико-геологічні явища проявляються у розвитку глибинної і бокової ерозії.  При проходженні паводку 1998року був зруйнований мостовий перехід через р.Стрий. Плити прольотної будови впали в русло ріки і перекрили його. Внаслідок цього русло ріки змістилось в сторону лівого берега з його розмивом. Особливо інтенсивно розмив лівого берега відбувався на протязі 2008-2010 років. Лівий берег був розмитий на довжині біля 600м, перемістився на відстань до 90м із знищенням більше 5,0га сільгоспугідь.  При проходженні наступних паводків можливий розмив лівобережної дамби, що призведе до затоплення біля 1000га сільськогосподарських угідь та населених пунктів розташованих на лівому березі р.Стрий. За зруйнованим мостовим переходом відбувається процес відкладення наносів з утворенням мілини, яка заростає чагарником і поступово перетворюється у новий берег ріки. Збійна течія спричинила утворення меандри, яка руйнує лівий і правий берега ріки з поступовим просуванням вниз по течії.

Технічними рішеннями передбачено виконання наступних заходів:

 • культуртехнічні роботи по трасі під’їзних доріг та смузі виконання робіт;
 • розборка зруйнованого автодорожнього мосту через р.Стрий з вивозом плит прольотної будови за межі ділянки на територію Стрийського дробільно-сортувального заводу;
 • Влаштування прокопу-поширення русла загальною довжиною 5900м та шириною по дну 50м.

У відповідності до СНиП 2.06.02-86, запроектований прокоп є тимчасовою спорудою і  належать до У класу споруд по капітальності. За розрахункову витрату прийнята витрата паводка 10 % забезпеченості.

 Прокоп- поширення русла

Для відновлення планового положення русла, збільшення пропускної здатності русла, покращення умов проходження паводку та відведення  русла  ріки  від  загрозливих  ділянок  проектом  передбачено влаштування прокопу-поширення русла. Довжина  прокопу-поширення 5900м.   Днопоглиблювальні роботи на ділянці відкладень наносів виконуються із збереженням існуючого стану ріки. Дно прокопу на початку прийнято на 0,2м вище існуючого дна ріки. Ширина прокопу-поширення по дну 50.0…70м, закладання укосів 1:3,0. Попередньо по трасі прокопу-поширення русла виконуються культуртехнічні роботи по зведенню чагарникової рослинності. Грунт від прокопу переміщається в сторону правого берега  у тимчасові відвали.

Обов’язковим є розборка зруйнованого мостового переходу через р.Стрий з демонтажем впавших плит прольотної будови та вивозом їх за межі ділянки проектування

Грунт від влаштування прокопу частково використовується для підсипки бере-гів (відновлення уступів першої надзаплавної тераси). Надлишкова гравійно- піщана суміш складується у тимчасові відвали за межами прибережної захисної смуги.

Використання надлишкової гравійно-піщаної суміші передбачається у відповідності до вимог чинного законодавства. (Прогнозований об’єм надлишкової гравійно-піщаної суміші біля 200тис.м3 )

Виконання робіт виконується ліцензованою підрядною організацією повинно відбуватись під технічним наглядом сертифікованого спеціаліста. Об’єм надлишкової гравійно-піщаної суміші, яка вивозиться за межі ділянки уточнюється в процесі виконання робіт і оформляється відповідними актами з обов’язковою участю технагляду.

Інформаційний відеоматеріал про діяльність Дрогобицького Управління водного господарства

Дивитись нижче по ссилці.

Ссилка :   http://www.ex.ua/339703416660

Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

 До Дня працівника водного господарства 05.06.2016

ramdisk-crop_152534305_IUntbPe
В квітні 2016 року були підведені підсумки Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел», який проводився у 2015 році за ініціативи Міністерства  екології України.Всього в чотирьох категоріях конкурсу – «Представники місцевої державної адміністрації, інститутів громадянського суспільства», «Колективи земле- та водокористувачів», «Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх шкіл, вищих, професійно-технічних навчальних закладів та позашкільних закладів», «Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники» – на конкурс було  представлено 129 робіт, а саме:
 • «Представники місцевої державної адміністрації, інститутів громадянського суспільства» – 12 робіт;
 • «Колективи земле- та водокористувачів» – 24 роботи;
 • «Екологічні товариства і гуртки загальноосвітніх шкіл, вищих, професійно-технічних навчальних закладів та позашкільних закладів» – 73 роботи;
 • «Окремі групи громадян, громадяни (індивідуальні учасники» – 20 робіт.
Робота Дрогобицького УВГ – «Вода – Дар Божий» – в категорії «Колективи земле- та водокористувачів» зайняла ІІ місце.

Управління Всеукраїнському конкурсі “До чистих джерел” зайняло друге місце. Нагороджене грамотою, статуеткою, навісним годинником Міністерства екології та природних ресурсів України, а також у каталозі конкурсних робіт 2015 року (розміщені фотографії з конкурсної роботи) 

IMG_0008 IMG_0009

IMG_0009 (1)

IMG_0008 (1)

23 квітня ” День довкілля”

В рамках щорічної акції з благоустрою «За чисте довкілля» 23 квітня проводилась Всеукраїнська акція «Зробимо чистою Україну разом!». В даній акції прийняли участь 83 працівника Дрогобицького УВГ з Грушівської, Підбузької, Стрийської експлуатаційних дільниць та бази управління.

Під час проведення акції було виконано наступні заходи:

 1. Прибрано 20 га прибережних захисних смуг річок, а саме:
 • р. Зизава та нежухівка Стрийського району – 7,5 га;
 • р. Тисмениця, Летнянка, Бистриця, Трудниця, Бар Дрогобицького району – 12,5 га;
 1. Ліквідовано 2 сміттєзвалища на р. Трудниця.
 2. Посаджено 10 дерев.
 3. Проведено впорядкування території трьох насосних станцій.

Начальник відділу водних ресурсів

                                        Логин В. І.

Водосховище с. Добрівляни

Водосховище с. Добрівляни

р. Трудниця 1

р. Трудниця

р. Трудниця

р. Трудниця

 

 

р. Зизава 1

р.Зизава

р. Зизава 2

р. Зизава

Насосна Городківка

Насосна Городківка

Насосна Літиня

Насосна Літиня

Насосна Ріпчиці

Насосна Ріпчиці

 

 

DSC08568

Колектив ДУВГ

Колектив ДУВГ

р. Тисмениця

р. Тисмениця

Р. Тисмениця м. Дрогобич

Річка Тисмениця після прибирання 

28  квітня Всесвітній День Охорони праці

 

Інформація
Дрогобицького УВГ про виконання наказу Львівського облводресурсів від 08 квітня 2016 року № 55 та наказу Дрогобицького управління від 12 квітня 2016 року № 47  про проведення заходів з нагоди  Дня охорони праці в Україні.

 

В управлінні були проведені  слідуючі  заходи:

Проведено заняття з усіма працівниками управління по питаннях забезпечення особистої безпеки працівників та людей, які їх оточують. Проведено ознайомлення та розібрано  причини  нещасних  випадків ,  які  сталися  в  підрозділах ,   підвідомчих   Держводагентства. Проведено співбесіду по знаннях безпечних методів роботи , вимог нормативних актів і інструкцій з охорони праці , та особисте їх дотримання як в процесі трудової діяльності, так і в побуті.

 1. 20 квітня – з усіма інженерно – технічними працівниками управління.
 2. 21 квітня – з машиністами насосних установок, водіями та механізаторами.
 3. 22 квітня – на Грушівській дільниці з оглядачами гідротехнічних об’єктів.
 4. 25 квітня – на Стрийській дільниці з оглядачами гідротехнічних об’єктів.
 5. 26 квітня – на Підбузькій дільниці з оглядачами гідротехнічних об’єктів.

Проведено в порядок (очищено від пилу та забруднення) і доукомплектовано пожежні щити на базі управління, дільницях та насосних станціях.

Проведено конкурс на краще робоче місце – кращим робочим місцем визнано РММ майстерню бази управління, краща виробнича дільниця  стала Підбузька.

Оформлений стенд охорони праці на Грушівській дільниці.

Розглянуто малюнки , які були представлені на конкурс з Грушівської, Стрийської, Підбузької дільниць. Найкращим визначено малюнок учениці 8 класу Грушівської середньої школи Зенів Надія Миронівна.

IMG

Куток з охорони праці  crop_150995973_8e7iZ6

Пріоритети Держводагентства у впровадженні реформ на 2016 рік

   Впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом. Встановлення правових норм практичного запровадження переходу від адміністративно-територіального до басейнового принципу управління водними ресурсами. Зокрема буде розроблено:

 • порядок складання планів управління річковими басейнами, які є стратегічними документами розвитку басейнів;

 • методики визначення меж районів річкових басейнів, суббасейнів та водогосподарських ділянок, а також водогосподарських балансів;

 • методики визначення масивів поверхневої та підземної води, визначення їх екологічного та хімічного станів.

   Дерегуляція та зменшення кількості точок дотику бізнесу та держави в частині одержання документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування). Першочерговим є завдання врегулювання відносин у сфері спеціального водокористування. Врегулювання відносин у цій сфері дозволить:

 • зменшити кількість дозвільно-погоджувальних органів;

 • обмежити сферу дії спеціального водокористування для вторинних водокористувачів та водокористувачів, що у своїй діяльності використовують незначні обсяги води;

 • збільшити строк права спецводокористування;

 • можливість подання документів для отримання дозволу в електронному вигляді;

 • скоротити перелік документів, які подаються для оформлення права спеціального водокористування, визначивши їх вичерпний перелік.

   Запровадження механізму державно-приватного партнерства для стимулювання охорони вод, забезпечення раціонального використання водних ресурсів та меліорованих земель. Механізм державно-приватного партнерства впроваджуватиметься шляхом утворення організацій або асоціацій земле- та водокористувачів, які об’єднують землевласників, орендарів та водокористувачів і діють як громадські установи, що мають юридичний статус. Зазначені заходи дадуть можливість:

 • забезпечити охорону вод та раціональне використання водних ресурсів;

 • зменшити фінансове навантаження на бюджети;

 • залучити інвестиційні кошти за рахунок міжнародної допомоги;

 • використовувати державно-приватне партнерство, в тому числі через концесію внутрішньогосподарських меліоративних мереж дніпровських водосховищ.

В Україні відбулася Всесвітня ініціатива «Дерева Миру»

 

Грушів

Грушівська дільниця

 

Дрогобич

На території Дрогобицького УВГ

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Підбузька дільниця

 

Стрий                                                               Стрийська дільниця ( с. Нежухів)

 

День благоустрою

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 №777-р ” Деякі питання проведення щорічної всеукраїнської акції з благоустрою ” За чисте довкілля”, доручення Держводагенства від 04.04.2016 № 1633/9/11-16 ” Про проведення місячника благоустрою” та відповідно до доручення Львівське облводресурсів від 07.04.16 №09/0583, враховуючи проведення Всеукраїнської акції ” Зробимо Україну чистою разом!” з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів, у заплавах річок, та прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах (смугах відведення), на меліоративних системах та водогосподарських спорудах, на навколишніх територіях адміністрітивних будівель та виробничих базах, Дрогобицьке УВГ у зоні своєї діяльності (Сколівського, Стрийського та Дрогобицького районів) в березні-травні 2016 року заходи з благоустрою.

Також на виконання відповідних доручень Голови Дрогобицької РДА Лісогора М.Е., Стрийської РДА Стадника Л.П та Сколівської держадміністрації Свистуна І.І.проводиться прибирання та озелення  виробничих баз експлуатаційних дільниць та прилеглих до них територій.

 

Працівники Грушівської дільниці взяли участь у проведенні благоустрою на територіх дільниці та прибиранні прибережних захисних смуг  річок Бистриця та Трудниця в с.с. Грушів та Добрівляни, а також дамби № 3 водосховища в с. Добрівляни.

 

ramdisk-crop_149683974_pF7Au ramdisk-crop_149683886_NfkA ramdisk-crop_149683781_LPTjW ramdisk-crop_149683680_0d3NEe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Працівники Підбузької дільниці теж взяли участь у проведенні благоустрою та прибиранні гірських потоків в смт. Підбуж від сторонніх предметів та сміття.

ramdisk-crop_149684840_ZfCrKAh ramdisk-crop_149684904_7mlL ramdisk-crop_149684971_1uvRnWh

 

 

 

 

 

 

 

ramdisk-crop_149685017_OoLE

ramdisk-crop_149684792_gGefN

 

 

 

 

 

 

В зоні діяльності Дрогобицького УВГ  станом на 06.04.2016р. у Дрогобицькому районі були проведені заходи до благоустрою та Дня довкілля.

Площа упорядкованих територій, парків, скверів, алей,              3.2   га

Кількість посаджених дерев                                                              20 шт.

Площа нових газонів, квітників,                                                        3 шт (впорядковані існуючі, 18 м2)

Протяжність очищених від сміття берегів,                                         16.5 км

Кількість розчищених та упорядкованих джерел                                2 шт.

Кількість учасників заходів,                                                                 18 чол.

 

Працівника Стрийської експлуатаційної дільниці провели благоустрій виробничої бази в с. Нежухів

( впорядкування квітника, побілка та обрізання дерев). Також оглядачі гідротехнічних об’єтів прибирали прибережні захисні смуги річки Нежухівка в районі сіл Райлів, Ланівка, Кавсько, річки Жижава в районі сіл Братківці, Миртюки.

ramdisk-crop_149684163_Zx5Voq ramdisk-crop_149684528_Vus4RH ramdisk-crop_149684634_ksFzb Фото0255 Фото0258 Фото0259ramdisk-crop_149684587_AKJkjo0

 

image001 image005 image011 image015 image017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У Сколівському районі очищено та впорядковано джерело м. Сколе на території заповідника “Сколівські Бескиди”

 

 

Сколе Павлів потік після

після упорядкування

Сколе Павлів потік до

до упорядкування

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В зоні діяльності Дрогобицького УВГ  станом на 06.04.2016р. у Стрийському та Сколівському районах були проведені заходи до благоустрою та Дня довкілля.

 

Звіт по місячнику благоустрою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 березня світ відзначав день води.

 

 

ramdisk-crop_148719738_GtX9

 

ramdisk-crop_148719823_UoMj1PW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В грудні 2015 року Дрогобицьке УВГ направило на Всеукраїнський конкурс ” До чистих джерел” роботу ” Вода – дар Божий”. Розгляд робіт та визначення переможців відбудеться в квітні 2016 року.

Конкурсна робота

08.02.16 р. відбулася нарада у режимі Skype-конференції голови облдержадміністрації О.М Сенютки з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення

08.02.16 р. відбулася нарада у режимі Skype-конференції  голови облдержадміністрації О.М Сенютки з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення, на якій обговорювалось питання про проведення берегоукріплюючих заходів для попередження весняних паводків. Виступив: Ковтун Андрій Володимирович – в.о начальника Львівського обласного управління водних ресурсів ” Львівське облводресурсів”.   Крім того, обговорювались роботи які необхідно провести …

27.01.2016 року у Дрогобицькі районній державній адміністрації відбулася нарада за участю: голови державної адміністрації Лісогора Е.М, голови районної ради Сікори М.М та всіх голів сільських та селищних рад

27.01.2016 року у Дрогобицькі районній державній адміністрації відбулася нарада за участю: голови державної адміністрації Лісогора Е.М, голови районної ради Сікори М.М та всіх голів сільських та селищних рад. На нараді виступав начальник Дрогобицького управління водного господарства Демчук Георгій Георгійович,  де були  роз’яснено порядок постановки на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд . Порядок прийняття на баланс гідротехнічних …

Дрогобицьке управління водного господарства надає перелік суб’єктів по відновленню дренажу, що буде порушений Укргаз видобуванням на 2016 рік.

Прононговані договори по таких об’єктах на суму 370,3 тис. грн, а саме: –  Відновлення дренажу, що буде порушений при облаштуванні Східно-Довгівського газового родивища (підключення свердловини № 13) на землях Літинської, Вороблевицької Опарівської сільських рад Дрогобицького району Львівської області на суму – 248,6 тис. грн. –  Відновлення дренажу що буде порушений при облаштуванні Глинківського газового родовища …

Природоохоронні заходи

В кінці грудня 2015 року за ініціативи та сприяння Дрогобицького управління водного господарства було підготовлено та направлено пакет документів на виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища для виконання природоохоронних заходів по наступних сільських радах Дрогобицького району: – Урізька с/р ( с. Підмонастирок) – р. Бистриця; – Болехівська с/р – р. Солуниця; – …

15.01.2106 року відбулася нарада у Стрийській РДА сільських голів та представників Дрогобицького УВГ

На виконання доручення голови державної адміністрації Сенютки О.М від 14.09.2015 року була проведена нарада  за участі сільських голів Стрийського району та представників Дрогобицького УВГ: головний інженер – Дембицький С.В, начальник дільниць – Николишин М.В, провідний інженер з використання водних ресурсів Череватий В.В, по питанню постановки на баланс гідротехнічних споруд.

17.02.2016 Інформація про проведення навчання з охорони праці

Згідно Закону України ” Про охорону праці” та ст.18.  Навчання з питань охорони праці по вказівці Львівського облводресурсів. Наказу Дрогобицького УВГ  № 3 від 4 січня 2016 року в місяці лютому комісією було проведено навчання і прийнятті екзамени  у всіх працівників по перевірці знань з питань законодавства з охорони праці, правил пожежної безпеки. правил технічної …

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

  Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою “Рамсарська конвенція” за назвою міста заснування – Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Україна поновила своє членство в конвенції 1996 році та входить в число 169 країн – Договірних Сторін Конвенції. …

Виробнича нарада

11.01.2016 року начальник управління Демчук Г.Г. проводив виробничу нараду з керівниками підрозділів.